Η Ταβέρνα Βασίλης είναι μία οικογενειακή επιχείρηση εστίασης που λειτουργεί στον Λογγό των Παξών από το 1957.
Πρόκειται για ένα παραδοσιακό ελληνικό εστιατόριο που ανοίγει κάθε χρόνο την Κυριακή των Βαΐων και κλείνει τον Οκτώβριο.
Με μενού που ανανεώνεται κάθε χρονιά και παραδοσιακά πιάτα της ελληνικής και μεσογειακής κουζίνας, η Ταβέρνα Βασίλης είναι ο απόλυτος γαστρονομικός προορισμός για τους επισκέπτες της περιοχής.
Πριν την έναρξη της συνεργασίας μας, ο πελάτης ήταν ενεργός στο Facebook και το Instagram.
Θέλοντας να βελτιώσει την ψηφιακή του παρουσία, προσέγγισε την W3Vitals για τον επανασχεδιασμό της ιστοσελίδας του και τη διαχείριση των social media λογαριασμών του κατά τη θερινή σεζόν.
Η συνεργασία μας ξεκίνησε τον Ιούνιο του 2022 και περιλάμβανε τους παρακάτω digital marketing στόχους:
Διαβάστε παρακάτω τα αποτελέσματα της στρατηγικής social media που εφαρμόζουμε μέχρι σήμερα.
Ο κλάδος της εστίασης είναι ένας κλάδος με πολύ υψηλό ανταγωνισμό.
Ειδικά μια επιχείρηση όπως η Ταβέρνα Βασίλης, που λειτουργεί αποκλειστικά τη θερινή σεζόν, χρειάζεται μια ισχυρή social media παρουσία για να προσελκύσει το κοινό που την ενδιαφέρει.
Είναι, επίσης, σημαντικό να είναι ενεργή και να απαντά με ταχύτητα στα σχόλια και τις κριτικές που δέχεται.
Γι’ αυτόν τον λόγο, η συνεργασία μας με την επιχείρηση αφορούσε και τη διαχείριση των κριτικών που δέχονταν στο Google My Business και στο TripAdvisor.
Αναλάβαμε να βελτιστοποιήσουμε τους υπάρχοντες λογαριασμούς του πελάτη σε Facebook και Instagram.
Χρησιμοποιώντας τεχνικές storytelling, η copywriter της ομάδας μας δημιούργησε πρωτότυπα κείμενα που παρουσίαζαν με ελκυστικό τρόπο την ιστορία και τις αξίες της επιχείρησης.
Στη συνέχεια, η account manager πέρασε τις αλλαγές και βελτιστοποίησε τους λογαριασμούς, ώστε να παρουσιάζουν το brand με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
Τέλος, ετοιμάσαμε αυτόματες απαντήσεις με στόχο να αναβαθμίσουμε την εμπειρία των χρηστών στην επικοινωνία τους με την επιχείρηση.
Σε μια επιχείρηση εστίασης, η εικόνα είναι το α και το ω.
Για τα δημιουργικά των post, χρησιμοποιήσαμε επαγγελματικές φωτογραφίες της ταβέρνας και των πιάτων του menu, κομμένες στις σωστές διαστάσεις για κάθε πλατφόρμα. Αποφύγαμε τη χρήση γραφιστικών στοιχείων που θα δημιουργούσαν «θόρυβο» και θα αφαιρούσαν την αίσθηση της αυθεντικής εμπειρίας.
Για τα κείμενα των post, χρησιμοποιήσαμε την αγγλική γλώσσα, καθώς η επιχείρηση στοχεύει κατά βάση σε τουρίστες. Σε κάθε ανάρτηση, φροντίσαμε να προσθέσουμε πληροφορίες για την τοποθεσία, το τηλέφωνο επικοινωνίας και το email για τις κρατήσεις.
Η αλληλεπίδραση με το κοινό και οι απαντήσεις σε σχόλια και κριτικές είναι πολύ σημαντικά για την αποτελεσματική διαχείριση της φήμης μιας επιχείρησης.
Πολλοί χρήστες αποφασίζουν αν θα επισκεφτούν ένα εστιατόριο με βάση τις κριτικές των άλλων χρηστών.
Είναι πολύ σημαντικό, λοιπόν, η επιχείρηση να δείχνει ότι λαμβάνει υπόψιν της τα σχόλια που δέχεται, είτε είναι αρνητικά είτε θετικά, και να απαντά σε κάθε πελάτη που μπήκε στη διαδικασία να αφήσει μια κριτική.
Ειδικά σε περίπτωση κακών κριτικών, η απάντηση που θα δώσει η επιχείρηση έχει τη δύναμη να αλλάξει την άποψη που θα σχηματίσει το κοινό.
Σε αυτό το πλαίσιο, αναλάβαμε τη διαχείριση των κριτικών που δέχεται η Ταβέρνα Βασίλης στο Google και στο TripAdvisor.
Οι απαντήσεις στις κριτικές ετοιμάζονται από copywriter με στόχο να προβάλλουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την επιχείρηση και να ενισχύσουν τη σχέση της με το κοινό.
Στο πλαίσιο της συνεργασίας μας με την Ταβέρνα Βασίλης, αναπτύξαμε μια στρατηγική για αύξηση brand awareness και δημιουργία κοινότητας.
Μέσα σε 2 μήνες πετύχαμε τα εξής αποτελέσματα:
Δείτε τη δουλειά μας σε Facebook, Instagram και Google Μy Business.